Ideella Föreningen Rackstadmuseets årsmöte 

När: 2020-06-22 kl 13.00
Var: Rackstadmuseet, museiparken (utomhus)

Som medlem 2020 i Ideella Föreningen Rackstadmuseet är du välkommen på årsmötet. I år kommer det att äga rum utomhus i parken så kläder efter väder är bra, ta gärna med en kaffekorg om du vill fika.
Nedan finns dokument att ladda ner inför årsmötet; Årsberättelse, bokslut och dagordning. Handlingarna kommer även finnas att hämta ut i fysisk form 20-21/6 mellan kl 12-16.
Medlemsmotioner mailas till info@rackstadmuseet.se senast lördag 20/6.

Varmt välkommen!

Dagordning årsmöte 2020

Verksamhetsberätelse 2019

Årsbokslut2019


Bli medlem

Det är enkelt att bli medlem. Då har du/ni fri entré till museet, rabatt på konserter och program. Dessutom får du medlemsbladet Tidender och särskilda medlemserbjudanden i butiken.
Priser 2020:
Enskilt medlemskap 300 kr
Familjemedlemskap 450 kr

 

Styrelsen

Ordförande
Mia Brodin, miabrodin51@gmail.com, 0730-938874

Dick Johansson
dick@klassbols.se
070-546 01 86

Cajsa Nyberg
cajsa.nyberg at wwsparbank.se
0570-351 32, 070-232 39 16

Hans Bergström
hans@stortorpet.se
070-292 22 25

Christina Gabrielsson
chr.gabrielsson@ gmail.com
070-638 13 43 

Johan Birgersson
johan.birgersson@mhi.kau.se
0705-131206

Maud Forsberg
maud@antikvarietjanst.se
070-3374292

Lars-Eric Hermansson
lars-eric@votumforlag.se
0706531213

Sune Knutsson, s.knutsson@telia.com, 0706-062670